Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kā samazināt īres maksu, ja veikti remontdarbi

J
jautā:
14. janvārī, 2022
Zane

Kā īrniekam vienoties ar izīrētāju, piemēram, par to, ka tiek izremontēta kāda istaba un remontstrādniekiem samaksātā nauda noņemta no īres cenas?

A
atbild:
19. janvārī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo telpu īres likuma 7. pants paredz, ka dzīvojamās telpas īres līgumu rakstveidā slēdz izīrētājs un īrnieks.

Dzīvojamās telpas īres līgumā var ietvert arī noteikumus, par kuriem izīrētājs un īrnieks vienojušies, tostarp noteikumus par:

  • dzīvojamās telpas (iekārtu, palīgēku, arī mājai, kurā atrodas dzīvojamā telpa, piesaistītās zemes) lietošanu;
  • dzīvojamās telpas apakšīri;
  • personu iemitināšanu īrnieka īrētajā dzīvojamā telpā;
  • uzlabojumu, tai skaitā remontdarbu, veikšanu dzīvojamā telpā.

Dzīvojamās telpas īres līguma noteikumus var grozīt, izīrētājam un īrniekam rakstveidā vienojoties.

Tas nozīmē: lai veiktu remontu un līdz ar to samazinātu īres maksu, ir jāvienojas ar izīrētāju, ja vien tas jau nav paredzēts īres līgumā.