Lasīšanai: 1 minūte

Kāda izglītība nepieciešama pirmsskolas pedagogam

J
jautā:
03. janvārī, 2022
Jolanta

Labdien! Ja ir iegūts humanitāro zinātņu bakalaura grāds mākslās, kā arī humanitāro zinātņu maģistra grāds mākslās (konkrēti, Latvijas Kultūras akadēmijā), tad kāda izglītība vēl nepieciešama, lai strādātu par pirmsskolas pedagogu?

A
atbild:
29. janvārī, 2022
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Ja studiju laikā ir apgūti pedagoģijas kursi, tad ir papildus jāapgūst profesionālās pilnveides izglītības programma pirmsskolas saturā un didaktikā 72 stundu apjomā. Savukārt, ja, studējot bakalaura un maģistra programmā, pedagoģijas kursi nav apgūti, lai strādātu par pirmsskolas skolotāju, būs jāapgūst augstākās izglītības programma, kurā tiek piešķirta pirmsskolas skolotāja kvalifikācija.