Lasīšanai: 1 minūte

Vai ir iespējams pieteikties vecvectēva mantojumam

J
jautā:
27. decembrī, 2021
Elvita

Labdien! Vai ir iespējams pieteikties vecvectēva mantojumam, un, ja jā, tad kā tas ir likumīgi pareizi jādara?

A
atbild:
06. janvārī, 2022
Signe Laizāne
LV portāls

Vecvectēvs būs tāla radniecības pakāpe, lai mantotu likumiskā kārtā (t. i., bez atstāta mantojuma vai mantojuma līguma). Ja ir dzīvi vecvectēva tuvākie radinieki (tuvāka radniecības pakāpe nekā jums) – bērni, mazbērni, brāļi, māsas –, tad šiem radiniekiem būs mantošanas priekšrocība. Ja tuvāku dzīvu radinieku par jums nav (t.sk. jūsu vecāki, vecvecāki), tad varat pieteikties mantojumam. Jāvēršas pie notāra pēc mirušā vecvectēva pēdējās zināmā dzīvesvietas vai pēc vietas, kur atrodas viņa manta vai lielākā mantas daļa. Kā arī – svarīgi saprast, vai vecvectēvs miris nesen vai kādu laiku iepriekš un vēlaties pieteikties uz mantojumu, kuram neviens cits nav pieteicies. Katrā ziņā notāra konsultācija būtu noderīga.