Lasīšanai: 1 minūte

Kā sākt uzņēmējdarbību, pārdodot preces no citas valsts

J
jautā:
27. decembrī, 2021
Ieva

Labdien! Interesē, kā likumīgi sākt uzņēmējdarbību, pērkot preces no citas valsts un pārdodot dārgāk. Kādi nodokļi jāmaksā, un ar ko vajadzētu konsultēties?

A
atbild:
11. janvārī, 2022

Vispirms jums būtu jāreģistrē sava uzņēmējdarbība. Vairāk par to var uzzināt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) skaidrojošajā sadaļā šeit.

VID norāda, ka jautājums ir pārāk vispārīgs, lai varētu kaut ko paskaidrot vai atbildēt konkrētāk. Piemēram, nozīme ir valstij, no kuras plānots iepirkt preces, jo no tā atkarīgi arī dažādi ar muitošanu un deklarēšanu saistīti jautājumi.

Katrā ziņā, kad uzņēmējdarbība reģistrēta un rodas jau konkrētāki jautājumi, var zvanīt uz VID konsultatīvo tālruni 67120000 vai arī rakstīt VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), sadaļā “Sarakste ar VID”.