TĒMA: Nodokļi

Vai tēvam jāmaksā IIN, ja saņemts naudas atbalsts no dēla

J
jautā:
13. decembrī, 2021
Irēna

Labdien! Lūgums sniegt skaidrojumu par Likuma par iedzīvotāju ienākuma nodokli 9. panta pirmās daļas 35. punkta prasībām, ņemot vērā šādus faktisku apstākļus. Situācija: dēls finansiāli atbalsta tēvu un reizi gadā pārskaita tēvam noteiktu naudas summa tēva mājsaimniecības vajadzībām (līdz 10 000 EUR); dēls ir pašnodarbināta persona (reģistrēts saimnieciskās darbības veicējs); dēlu un tēvu nesaista darba attiecības vai citas darījuma attiecības; dēls sniedz atbalstu tēvam no līdzekļiem, kas paliek personīgiem tēriņiem jau pēc visu nodokļu samaksas, kuri piemērojami dēla ienākumiem no saimnieciskās darbības. Vai tēvam saņemtās naudas summas ir jādeklarē, un/vai no saņemtajām summām ir jāaprēķina un jāmaksā nodoklis? Iepriekš paldies!

A
atbild:
11. janvārī, 2022
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Dēla sniegtais atbalsts tēvam no līdzekļiem, kas paliek personīgiem tēriņiem jau pēc visu nodokļu samaksas, nav apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Ja šāda veida ienākums nepārsniedz 10 000 eiro gadā, tad tēvam nav pienākums deklarēt šo ienākumu gada ienākumu deklarācijā.