Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

No kādas summas jāveic iemaksas

J
jautā:
29. novembrī, 2021
Andris

Vēlos saprast vairāk par VSAOI objektu šādā gadījumā. Strādāju algotu darbu ar fiksētu mēnešalgu, kas katru mēnesi pārsniedz 1600 eiro bruto. Plānoju reģistrēt saimniecisko darbību un paralēli algotajam darbam kļūt par pašnodarbināto. Sākuma posmā paredzu, ka mēneša ienākumi no saimnieciskās darbības nepārsniegs 100 eiro. No kādas summas šajā gadījumā man būtu jāmaksā VSAOI par saimniecisko darbību?

A
atbild:
06. decembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja pašnodarbinātajam, kurš paralēli ir darba ņēmējs, saimnieciskās darbības ienākums mēnesī ir mazāks par valstī noteikto minimālo algu (500 eiro), obligātās iemaksas jāveic 10 procentu apmērā no faktiskā ienākuma (no 100 eiro tie būs 10 eiro) – valsts pensiju apdrošināšanai.