TĒMA: Pensijas

Izmaksai aprēķinātā, bet nesaņemtā pensija jāpieprasa 6 mēnešu laikā no mirušā nāves dienas

J
jautā:
21. novembrī, 2021
Andrejs

Labdien! 2020. gada martā nomira vecmāmiņa, un viņai palika neizmaksāta valsts pensija. Viņas dēls 6 mēnešu laikā uz to nepieteicās ar VSAA pakalpojumu “Nesaņemtā maksājuma izmaksai VSAA pakalpojuma saņēmēja nāves gadījumā” un uzsāka mantojuma lietu pie notāra. Šogad, oktobrī, lieta tika pabeigta, un viņam ir izsniegta mantojuma apliecība. Kāda ir kārtība, lai saņemtu atlikušo vecmāmiņas pensiju? Vai arī tas vairs nav iespējams? Paldies, Andrejs.

A
atbild:
06. decembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pensijas, valsts sociālā pabalsta vai sociālās apdrošināšanas pabalsta saņēmēja nāves gadījumā piešķirtās un izmaksai aprēķinātās pakalpojuma summas, kuras nav izmaksātas līdz pakalpojuma saņēmēja nāvei, ir tiesības saņemt mirušā pakalpojuma saņēmēja laulātajam, pirmās un otrās pakāpes radiniekiem, bet citai personai — uz mantojuma apliecības vai tiesas nolēmuma pamata.

Nesaņemtā pensija bija jāpieprasa 6 mēnešu laikā no mirušās personas nāves dienas.