Lasīšanai: 1 minūte

Vai būs tiesības uz bezdarbnieka pabalstu

J
jautā:
16. novembrī, 2021
Anna

Ja esmu bijusi darba attiecībās no 2021. gada 25. janvāra (pirms tam gadu nestrādāju un biju pilnībā iztērējusi bezdarbnieka pabalstu) līdz 7. novembrim, vai sanāk, ka man ir iemaksas par 11 mēnešiem un pietrūkst viena mēneša? Ja es tirgoju medu kā pašnodarbināta persona 2021. gada decembrī un 2022. gada janvārī, vai es martā varēšu saņemt bezdarbnieka pabalstu?

A
atbild:
06. decembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai būtu tiesības uz bezdarbnieka pabalstu, jābūt veiktām obligātajām sociālās apdrošināšanas iemaksām bezdarba gadījumam ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Pašnodarbinātais nav apdrošināts bezdarbam, jo pats atbild par savu nodarbinātību un, veicot iemaksas, par apdrošināšanu bezdarbam nemaksā. Līdz ar to arī apdrošināšanas periods no pašnodarbinātības nepapildināsies, lai būtu nosakāmas tiesības uz pabalstu.