Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Vai var kārtot arodslimību

J
jautā:
11. novembrī, 2021
Jānis

Labdien! Vai var nokārtot arodslimību, ja ir bijis mikrouzņēmums? Tagad gandrīz gadu ir SIA.

A
atbild:
23. novembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Kārtību, kādā tiek noteikta arodslimības diagnoze, regulē Ministru kabineta 2006. gada noteikumi Nr. 908 “Arodslimību izmeklēšanas un uzskaites kārtība”. Noteikumos noteikts process, sākot ar brīdi, kad personai rodas aizdomas, ka viņas veselības traucējumi varētu būt saistīti ar darbu, līdz brīdim, kad notiek arodslimības diagnozes apstiprināšana.

Tiesības kārtot arodslimību neietekmē uzņēmējdarbībai saistošie nodokļu režīmi.

Taču atšķirībā no darba ņēmējiem pašnodarbinātie, veicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, nav apdrošināti arodslimības riskam, pašnodarbinātā maksātā iemaksu likme to neietver.