Kas veic trešās grupas ēku uzraudzību

J
jautā:
19. oktobrī, 2021
Jānis

Labdien! Kam ir tiesības veikt trešās grupas būvju uzraudzību? Paldies!

A
atbild:
27. oktobrī, 2021

Būvniecības likuma 6.1 pantā noteikta Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) kompetence, tostarp teikts, ka birojs nodrošina būvdarbu valsts kontroli, veicot būvdarbu kontroli un pieņemšanu ekspluatācijā trešās grupas publiskām ēkām, ja būvdarbu veikšanai nepieciešama būvatļauja.

Savukārt Būvniecības likuma 6.1 panta 1.2. punkts nosaka, ka Būvniecības valsts kontroles birojs nodrošina ekspluatācijas uzraudzību: 3. grupas publiskām ēkām; Aizsardzības ministrijas, tās padotības iestādes vai Nacionālo bruņoto spēku būvēm; būvēm Latvijas Republikas iekšējos jūras ūdeņos, teritoriālajā jūrā un ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā un Iekšlietu ministrijas vai tās padotības iestāžu būvēm valsts robežas joslā, patrulēšanas joslā un robežzīmju uzraudzības joslā.

Saskaņā ar Būvniecības likuma 12. panta 3.1. punktu būvvaldes nodrošina būvniecības administratīvā procesa tiesiskumu. Likuma 12. panta 6. punktā teikts, ka šajā pantā noteiktās funkcijas būvvalde neveic attiecībā uz būvniecības procesiem vai to daļām, kas atbilstoši šim likumam ir citas institūcijas, kuras pilda būvvaldes kompetencē esošās funkcijas.