TĒMA: Mājoklis

Ūdens patēriņa skaitītāju verificēšana ārkārtējās situācijas laikā

J
jautā:
17. oktobrī, 2021
Sergo

Kā ir ar dzīvokļu ūdens patēriņa skaitītāju verificēšanu ārkārtējās situācijas laikā no 2021. gada 11. oktobra (kas nav komercskaitītāji)?

A
atbild:
28. oktobrī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Ekonomikas ministrija savā mājaslapā skaidro, ka to skaitītāju, kuru atkārtoto verificēšanu būtu jāveic ārkārtējās situācijas laikā (īpaši no 2021. gada 21. oktobra līdz 14. novembrim), varēs veikt tikai tad, kad valstī noteiktie ierobežojumi to ļaus, piemēram, ja no 15. novembra stingrie ierobežojumi tiks atcelti. Pienākums nodrošināt šādu skaitītāju atkārtoto verificēšanu būs pēc ārkārtējās situācijas beigām, kas saskaņā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju, plānots pēc 2022. gada 12. janvāra.

Vienlaikus, ja skaitītāja verificēšanas termiņš beidzas nepilnu triju mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas beigām, tiek dots papildu laiks, proti, tik liels termiņa pagarinājums, lai kopējais laiks, kad ir iespējams veikt atkārtoto verificēšanu, būtu trīs mēneši.

Lai samazinātu iedzīvotāju inficēšanās risku ar Covid-19 vīrusu, arī to ūdens patēriņa skaitītāju, kuru verificēšanas termiņš ir beidzies pirms ārkārtējās situācijas, bet to atkārtoto verificēšanu kādu iemeslu dēļ nav izdevies veikt, tas jānodrošina trīs mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Iepriekš norādītais noteikts Ministru kabineta 2008. gada 9. decembra noteikumos Nr. 1013 “Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu” un Ministru kabineta 2015. gada 15. septembra noteikumos Nr. 524 “Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem”.