Vai var vērsties policijā ar iesniegumu pret pedagogu

J
jautā:
01. oktobrī, 2021
J.

Labdien! Vēlos uzzināt, ko es varu darīt šādā situācijā. Septembra sākumā mans bērns (4 g.) tika pieņemts vokālajā pulciņā. Nodarbības notiek vakaros, process organizēts tā, ka vecāki nodod bērnu pedagogam pie klases (klasē iet nedrīkst); nodarbība ilgst no 35 līdz 45 min. Šodien atvedu bērnu uz nodarbību, pati aizskrēju uz skolas pirmo stāvu pēc otra bērna un, atgriežoties pēc 10 minūtēm, savu četrgadnieku satiku koridorā ar svešu kundzi. Bērns tika izdzīts no klases, jo viņš sāka raudāt, un tā vietā, lai nomierinātu bērnu un/vai piezvanītu man, pedagogs izdzen viņu no klases, jo viņš “traucē strādāt” (tā man vēlāk tika pateikts). Uzskatu, ka šāda rīcība ir ne tikai neprofesionāla, bet arī bīstama un ka šajā gadījumā pieaugušais pakļauj bērnu riskam. Vai es varu vērsties policijā ar iesniegumu pret pedagogu? Paldies!

A
atbild:
08. oktobrī, 2021

Vērsties ar iesniegumu policijā ir tiesīga jebkura persona, kura uzskata, ka pret viņu vai viņas bērnu ir vērstas pretlikumīgas darbības. Bērnu tiesību aizsardzības likuma 24. panta sestajā daļā noteikts, ka bērns nav atstājams bez uzraudzības līdz brīdim, kamēr viņš nav sasniedzis septiņu gadu vecumu. Vecākiem vai personai, kuras aprūpē šāds bērns nodots, ir pienākums neatstāt viņu bez pieaugušo vai personu, ne jaunāku par 13 gadiem, klātbūtnes. Nezinot faktiskos lietas apstākļus, nav iespējams sniegt atbildi, vai pedagogs konkrētajā situācijā rīkojies pretlikumīgi. Aicinām vispirms pārrunāt šo situāciju ar pulciņa pedagogu un/vai izglītības iestādes vadību vai, ja jautājumu nav iespējams atrisināt, vērsties Izglītības kvalitātes valsts dienestā (e-pasta adrese: ikvd@ikvd.gov.lv).