Kādi dokumenti vajadzīgi, lai zemi ierakstītu zemesgrāmatā

J
jautā:
23. septembrī, 2021
Larisa

Saņēmu īpašumu (zeme) kā līdzvērtīgu un daļēji īpašumā par maksu mantiniekiem par zaudēto zemesgabalu. Ko vajag izdarīt, lai saņemtu zemesgrāmatu? Mērnieki jau bija. Bet ko tālāk?

A
atbild:
24. septembrī, 2021
Rēzeknes tiesa
Gunārs Siliņš, priekšsēdētāja vietnieks

Atgūtās zemes ierakstīšanai nepieciešamie dokumenti:

  • nostiprinājuma lūgums;
  • lēmums par zemes īpašuma tiesību atjaunošanu;
  • zemes robežu plāns;
  • kvīts par kancelejas nodevas samaksu 28,46 eiro – par jauna nodalījuma atklāšanu, 7,11 eiro – par apliecības izsniegšanu; no kancelejas nodevas atbrīvotas fiziskās personas – bijušie īpašnieki, kuriem zeme piederēja 1940. gada 21. jūlijā, to laulātie un pirmās šķiras likumiskie mantinieki, politiski represētie un I grupas invalīdi (minētie fakti jāpierāda);
  • pilnvara vai tās notariāli apliecināts noraksts, ja nostiprinājuma lūgumu parakstījusi pilnvarota persona.

Privatizētās zemes ierakstīšanai nepieciešamie dokumenti:

  • nostiprinājuma lūgums;
  • lēmums par zemes nodošanu īpašumā par samaksu;
  • līgums ar Latvijas Hipotēku un zemes banku par zemes izpirkšanu;
  • zemes robežu plāns;
  • kvīts par kancelejas nodevas samaksu 28,46 eiro – par jauna nodalījuma atklāšanu, 7,11 eiro – par apliecības izsniegšanu;
  • pilnvara vai tās notariāli apliecināts noraksts, ja nostiprinājuma lūgumu parakstījusi pilnvarota persona.

Ievērībai!

Vēršam jūsu uzmanību uz to, ka šajā materiālā sniegtajām ziņām ir tikai informatīvs raksturs. Nav iespējams paredzēt visus iespējamos gadījumus un to juridiskās nianses, tāpēc varētu būt nepieciešami papildu dokumenti.