E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 24284
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Nodokļi

Vai mājās darinātu vīnu drīkst tirgot

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
23. septembrī, 2021
Kristians

Labdien! Man ir mazs hobijs, es gatavoju gardu mājas vīnu nelielā apjomā. Kas man būtu jāizdara, lai es spētu tirgot savu produkciju, piemēram, gadatirgos? Internetā man neizdevās rast skaidrību par šo jautājumu. Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
27. septembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Alkoholisko dzērienu aprites likuma 9. panta pirmā daļa noteic, ka alkoholisko dzērienu ražošana mājas apstākļos, izejvielu sagatavošana, iegāde vai uzglabāšana alkoholisko dzērienu izgatavošanai mājas apstākļos, kā arī to ražošanai paredzētu aparātu, ierīču, iepakojuma, etiķešu, korķu un vāciņu izgatavošana vai uzglabāšana ir aizliegta. Izņēmums ir alus, vīns un citi likuma “Par akcīzes nodokli” 3. panta ceturtās daļas 1. punktā minētie raudzētie dzērieni (alkoholiskie dzērieni, kuros faktiskais spirta daudzums ir 1,2–15 tilpumprocenti un galaproduktā esošais spirts radies vienīgi rūgšanas procesā), kurus lieto personiskajam patēriņam.

Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļa vietnē ir atrodama paskaidrojoša informācija “Ar stipro alkoholisko dzērienu ražošanu drīkst nodarboties tikai licencētas personas”.

Alkoholisko dzērienu aprites likuma 8. pantā ir noteiktas vietējās pašvaldības tiesības alkoholisko dzērienu apritē:

(1) Ievērojot šā likuma un citu normatīvo aktu prasības, vietējās pašvaldības nosaka alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības īpašu kārtību izbraukuma tirdzniecībā sabiedrisko pasākumu norises vietās.

(2) Ievērojot šā likuma un citu normatīvo aktu prasības, vietējā pašvaldība izdod saistošos noteikumus, kuros nosaka kārtību, kādā mazā alkoholisko dzērienu darītava ir tiesīga saņemt šā likuma 3.panta 1.3 daļā minēto atļauju.

(3) Ja vietējā pašvaldība atļauj alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību novietnēs, tā, ievērojot šā likuma un citu normatīvo aktu prasības, izdod saistošos noteikumus par:

1) laika periodu kalendārajā gadā, uz kādu atļauta alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecība novietnēs;

2) kārtību, kādā saskaņojama alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības novietnes vieta.

(4) Vietējai pašvaldībai savos saistošajos noteikumos ir tiesības paredzēt maksimāli pieļaujamo absolūtā spirta daudzumu alkoholiskajos dzērienos, kuru mazumtirdzniecība atļauta novietnēs.

Ja interesē tiesības uz nelielu vīna ražotni, vispirms par noteikumiem būtu jāuzzina savā pašvaldībā. Jo pašvaldība izdod saistošos noteikumus par kārtību, kādā tiek izsniegta atļauja vīna, raudzēto dzērienu vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai, alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību izbraukuma tirdzniecībā.

Papildus varat iepazīties ar Pārtikas un veterinārā dienesta publicēto informāciju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 207 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU