Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā IIN un jāiesniedz deklarācija, ja attālināti strādā pie ārvalsts darba devēja

J
jautā:
21. septembrī, 2021
Sabine

Strādāju attālināti zviedru uzņēmumā, kurā alga pēc nodokļu nomaksas mēnesī ir 4000 EUR, paralēli strādāju Latvijā, kur alga ir 630 EUR pēc nodokļu nomaksas. Vai man būs papildus jāmaksā nodokļi Latvijā, ja viss tiek nomaksāts jau Zviedrijā? Vai nepieciešams iesniegt deklarāciju?

A
atbild:
28. septembrī, 2021
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Ja persona saņem algota darba ienākumu gan no Latvijas uzņēmuma, gan Zviedrijas uzņēmuma par darbu, kas tiek veikts, atrodoties Latvijā, tad iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir jāmaksā tikai Latvijā. Attiecīgi Zviedrijā iedzīvotāju ienākuma nodoklis nav jāmaksā saskaņā ar Latvijas un Zviedrijas nodokļu konvencijas 15. panta 1. punktu. Par algota darba ienākumu no Zviedrijas uzņēmuma par darbu, kas veikts Latvijā, ir jāsniedz gada ienākumu deklarācija. Personai, kas Latvijā strādā ārvalsts darba devēja labā Latvijā, ir jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā un jāveic iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumi reizi ceturksnī.