Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Telpu funkcijas veida maiņa

J
jautā:
23. augustā, 2021
Linda

Labdien! Cik balsu “par” nepieciešams, lai dzīvokļu īpašnieku kopība varētu pieņemt lēmumu par kopīpašuma izmantošanu komercdarbībai (bērnudārzs izmanto bērnu laukumu, kas atzīmēts ar citu kadastra numuru un pieder citas mājas kopīpašniekiem) no 3 personu puses? Vai tie ir 50+1 vai tomēr 3/4 no visiem kopīpašniekiem? Liels paldies!

A
atbild:
31. augustā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Rīgas pilsētas būvvaldes Arhitektūras pārvaldes vadītāja Viktorija Belerte LV portālā ir skaidrojusi: ja telpu funkcijas veida maiņa tiek īstenota dzīvokļu īpašumā un funkcijas maiņas dēļ varētu tikt ietekmēti pārējie dzīvokļu īpašumi, tad nepieciešama vairākuma (50% +1) piekrišana. Ja telpu funkcijas veida maiņa tiek īstenota kopīpašumā, tad nepieciešama 100% kopīpašnieku piekrišana.