Lasīšanai: 1 minūte

Cik ilgi drīkst strādāt skolā bez pedagoģiskās izglītības

J
jautā:
20. augustā, 2021
Skolotāja

Man ir augstākā izglītība (bakalaura grāds), kā arī apgūti pedagoģijas kursi 72 h apmērā. Cik ilgi es drīkstu skolā strādāt bez pedagoģiskās izglītības? Kādus mācību priekšmetus drīkstu pasniegt? Cik lielā kredītpunktu apjomā ir jābūt apgūtam priekšmetam bakalaura studijās, lai to varētu mācīt?

A
atbild:
30. augustā, 2021

Lai atbildētu precīzi, būtu nepieciešams iepazīties ar attiecīgajiem izglītības dokumentiem. Tādēļ aicinām vērsties Izglītības kvalitātes valsts dienestā ar lūgumu sniegt skaidrojumu, nosūtot uz e-pastu ikvd@ikvd.gov.lv informāciju par mācību priekšmetiem, kurus vēlaties mācīt, kā arī pievienojot vēstulei izglītības dokumentu kopijas.

Plašāka informācija par pedagogiem nepieciešamo izglītību atrodama Ministru kabineta 11.09.2018. noteikumos Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”.