Pludmales un kāpu lietošanas kārtība

J
jautā:
18. augustā, 2021
Igors

Labdien! Vai ar blokartu ir atļauts pārvietoties pa Baltijas jūras kāpu un pludmales zonu?

A
atbild:
13. septembrī, 2021

Atbilde uz jūsu uzdoto jautājumu ir meklējama attiecīgās pašvaldības saistošajos noteikumos, t. i., katra pašvaldība attiecībā uz savu administratīvo teritoriju pieņem tās lietošanas noteikumus. Katrā pašvaldībā šādi noteikumi var atšķirties. Attiecībā uz pludmales izmantošanas un pārvietošanās tiesībām tajā pašvaldība nosaka savu kārtību, paredzot, ka atsevišķās vietās pludmalēs drīkst nodarboties ar sporta aktivitātēm, pārvietoties ar mehāniskiem transportlīdzekļiem, izvest pastaigā suņus u. c., taču katrā pašvaldībā prasības būs atšķirīgas. Tādējādi, pirms jūs realizējat savu vēlmi pārvietoties pludmales zonā ar blokartu, jums jānoskaidro, vai šajā administratīvajā teritorijā (pašvaldībā) tas ir atļauts. Katrā ziņā ir jāņem vērā, vai jūsu aktivitāte neapdraud pārējos pludmales apmeklētājus un citus mazāk aizsargātos.