Lasīšanai: 1 minūte

Lai saņemtu kompensāciju, jāvēršas tiesā

J
jautā:
14. augustā, 2021
Kristīne

Labdien! Kā saņemt kompensāciju par kaimiņa nepatiesas liecības sniegšanu pašvaldības policijā?

A
atbild:
06. oktobrī, 2021
Gatis Graustiņš
juriskonsults

Ja kaimiņš atsakās maksāt jums kompensāciju, tad strīda izšķiršanai ir jāvēršas ar prasību tiesā.

Tomēr ir jāņem vērā kaimiņa rīcības – liecības sniegšanas – sekas. Ja liecību policija neņēma vērā, tad iespēja saņemt kompensāciju par kaimiņa rīcību ir visai maza, jo būs grūti tiesā pierādīt, ka ir radies kaitējums, par kuru saņemt kaitējuma kompensāciju.

Uz šo situāciju neattiecas Civillikuma 2352.1 panta noteikumi par nepatiesu ziņu atsaukšanu, jo vienas liecības sniegšana policijā nevar tikt uzskatīta par ziņu izplatīšanu šā panta izpratnē. Līdz ar to kaitējuma kompensācijas regulējums šajā gadījumā pakļauts tikai vispārējam (Civillikuma 1635. panta) regulējumam un atlīdzības apmērs jānosaka tiesai pēc sava ieskata.