Lasīšanai: 1 minūte

Arodslimība un darba attiecību izbeigšana

J
jautā:
06. augustā, 2021
Renāte

Labdien! Esmu arodslimnieks. Ja vēlos uzteikt darbu, vai man jānostrādā mēnesis?

A
atbild:
17. augustā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jums var ieteikt vērsties pie darba devēja ar priekšlikumu izbeigt darba attiecības, pamatojot to ar arodslimību un pievienojot arī attiecīgus ārstu atzinumus.

Šādā situācijā uzteikuma noformēšana ir darba devēja pienākums saskaņā ar Darba likuma 101. panta pirmās daļas 7. punktu – darbinieks nespēj veikt nolīgto darbu veselības stāvokļa dēļ, un to apliecina ārsta atzinums.

Šādā gadījumā uzteikums stājas spēkā nekavējoties. Turklāt saskaņā ar Darba likuma 112. pantu darba devējam jums ir jāizmaksā atlaišanas pabalsts, kura apmērs ir atkarīgs no nodarbinātības ilguma pie attiecīgā darba devēja.