Atbildība par transportlīdzekļa vadīšanu bez tiesībām

J
jautā:
04. augustā, 2021
Kristaps

Labdien! Man ir piemērots B kategorijas tiesību izmantošanas aizliegums uz gadu par ātruma pārsniegšanu. Tagad policija apturēja par tonētiem priekšējiem logiem. Kāds sods man būs par braukšanu bez tiesībām ar šiem tonētajiem logiem? Paldies!

A
atbild:
06. septembrī, 2021

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 51. panta 4. daļu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, izņemot gadījumu, kad minētais aizliegums piemērots saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma 18. pantu pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros vai par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu ārvalstīs, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam astoņu naudas soda vienību apmērā.

Savukārt minētās normas 71. panta 19. daļa noteic, ka par braukšanu ar automobili, kura stikli pārklāti ar pārklājumu, kas neatbilst normatīvo aktu prasībām, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam septiņpadsmit naudas soda vienību apmērā.