Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai pašvaldības īres dzīvoklī var piedeklarēt mazdēlu

J
jautā:
11. jūlijā, 2021
Maija

Vai pašvaldības īres dzīvoklī varu savu mazdēlu piedeklarēt kā radinieku? Esmu vecs, slims cilvēks. Mazdēls ir neprecējies, viens.

A
atbild:
12. jūlijā, 2021
Inese Helmane
LV portāls
Rīgas dome
Annija Ābeltiņa, Mājokļu un vides departamenta direktora biroja sabiedrisko attiecību p.i.

Katrai pašvaldībai ir savi saistošie noteikumi attiecībā uz īres dzīvokļu piešķiršanu un noteikumiem, kas to regulē.

Rīgas dome skaidro: persona iesniegumā var lūgt iekļaut īres līgumā uz laiku mazdēlu, kā arī citu personu, ja pie iesnieguma tiek pievienota ārsta izziņa, kurā tiek norādīts, ka nepieciešama aprūpe. Mazdēlam jāpiekrīt personas lūgumam. Pēc jautājuma izskatīšanas DZTIK (Dzīvojamo telpu izīrēšanas komisijas) sēdē, ja ir pieņemts personai labvēlīgs lēmums, persona drīkst deklarēt savu dzīvesvietu.