Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Politika

Ja vēlētājs nepiedalās vēlēšanās, lielāka iespēja uzvarēt ir kandidātiem, kurus viņš neatbalsta

J
jautā:
06. jūnijā, 2021
Kristers

Vai tad, ja nenobalsoju vēlēšanās, mana balss aiziet vecajai varai?

A
atbild:
08. jūnijā, 2021

Ja vēlētājs nepiedalās vēlēšanās, lielāka iespēja uzvarēt ir tiem sarakstiem vai kandidātiem, kurus vēlētājs neatbalsta un nevēlas redzēt domē. Matemātiski vēlēšanās nepiedalījušos vēlētāju balsis rezultātu neietekmē, jo to aprēķina tikai no vēlētāju balsīm, kuri ir nobalsojuši. Kārtību, kādā aprēķina pašvaldību vēlēšanu rezultātus, nosaka Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma 41. pants.