Lasīšanai: 1 minūte

Vai jāmaksā zemes nomas maksa par servitūta ceļu

J
jautā:
20. maijā, 2021
PATRICIJA SPRINCE

Vai daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem jāmaksā piespiedu zemes noma par ceļa servitūtu?

A
atbild:
31. maijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja pie mājas atrodas servitūta ceļš, tam jābūt fiksētam zemesgrāmatā. Ceļa servitūtu ņem vērā apgrūtinātā zemesgabala kadastrālās vērtības aprēķinā.

Tiesību akti pašreiz neparedz iespēju atteikties maksāt nomas maksu par kādu daļu no mājai piesaistītā zemesgabala. Par maksas apmēru abas puses – zemes īpašnieks un dzīvokļu īpašnieki – vienojas. Vai arī, ja nespēj vienoties, vēršas tiesā.