Lasīšanai: 1 minūte

Bērna pārvešana no Apvienotās Karalistes uz Latviju

J
jautā:
08. maijā, 2021
Eliza

Vai četrus mēnešus vecu bērnu var pārvest no Apvienotās Karalistes uz Latviju ar dzimšanas apliecību un Latvijas personas kodu?

A
atbild:
07. jūnijā, 2021
Marika Mure
juriste

Bērna pārvešana kā tāda nav liegta, taču jāraugās, kāds ir šādas pārvešanas mērķis. No tā atkarīga kārtība, kādā pārvešana veicama.

Ja mērķis ir ceļošana, bērns var šķērsot robežas abu vai viena vecāka pavadībā.

Savukārt, ja mērķis ir pārcelšanās uz pastāvīgu dzīvi citā valstī, šāds lēmums ir saskaņojams ar otru vecāku. Pretējā gadījumā, ja viens no vecākiem uzskata, ka otrs vecāks aizvedis vai nelikumīgi aiztur viņu kopīgo bērnu ārvalstīs, viņš var vērsties attiecīgās institūcijās ar pieprasījumu par bērna atgriešanu.