Bērna kopšanas atvaļinājuma ilguma aprēķināšana

J
jautā:
07. maijā, 2021
Lote

Labdien! Kā pareizi aprēķināt bērna kopšanas atvaļinājumu, kas sākas ar 30.06.21. un būs pusotru gadu ilgs? Kurā datumā ir jāatgriežas darbā?

A
atbild:
25. maijā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Iesniegumā darba devējam par bērna kopšanas atvaļinājuma piešķiršanu pēc dzemdību atvaļinājuma ir norādāms bērna kopšanas atvaļinājuma sākuma laiks un kopējais termiņš. Dienu, kad darbiniecei/darbiniekam ir jāatgriežas darbā, aprēķina un paziņo darba devējs.

Konkrētajā gadījumā – bērna kopšanas atvaļinājuma, kas piešķirts uz pusotru gadu, sākot ar 2021. gada 30. jūniju, pēdējā diena būs 2022. gada 30. decembris. Darbā, ja darbiniecei/darbiniekam noslēgts darba līgums par piecu darba dienu un astoņu stundu darba laiku, būs jāatgriežas 2023. gada 3. janvārī, jo 31. decembris, 1. janvāris ir svētku dienas, bet 2. janvāris – izejamā diena.

Jāņem vērā, ka darbiniekam saskaņā ar Darba likuma 156. panta piekto daļu ir pienākums laikus – divas nedēļas iepriekš – sazināties ar darba devēju un informēt par atgriešanās laiku, ja objektīvu apstākļu dēļ zudis pamats turpmākai bērna kopšanai.