Lasīšanai: 1 minūte

Vai, aprēķinot pabalstus, tiek ņemti vērā ienākumi abās darbavietās

J
jautā:
19. aprīlī, 2021
Andris

Labdien! Līdz šim strādāju vienā darbavietā, bet uzņēmumam ir nepieciešamība pieņemt mani darbā arī “meitas uzņēmumā”. Līdzšinējā alga, kas ir ap 1800 pirms nodokļu nomaksas, tiks sadalīta uz pusēm starp abiem uzņēmumiem. Kā tas ietekmēs slimības lapas apmaksu vai bezdarbnieka pabalstu? Ja katrā uzņēmumā man alga būs ap 900 EUR, vai man bezdarbnieka pabalsts vai slimības lapa tiktu rēķināti tikai no 900 EUR vai abas algas tiktu summētas?

A
atbild:
27. aprīlī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja būsiet oficiāli nodarbināts divās darbavietās, tas nozīmē, ka abās darbavietās būsiet sociāli apdrošināts kā darba ņēmējs. Sociālās apdrošināšanas pabalstus maksā procentos no vidējās iemaksu algas. Vidējās iemaksu algas aprēķinā tiks ņemti vērā (summēti) ienākumi abos uzņēmumos.