Lasīšanai: 1 minūte

Kas ir individuālais darba gads

J
jautā:
09. aprīlī, 2021
Anna

Labdien! Darba attiecības esmu sākusi 1. februārī. Vai tam ir nozīme, skaitot atvaļinājumu dienas gada griezumā?

A
atbild:
16. aprīlī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ikvienam darbiniekam ir savs individuālais darba gads. Ja jūsu darba attiecības ir uzsāktas, piemēram, 2020. gada 1. februārī, tad jūsu darba gads ilgst līdz 2021. gada 31. janvārim un tā turpmāk.

Darbiniekiem atvaļinājumu par kārtējo darba gadu aprēķina un piešķir, ievērojot individuālā darba gada periodu.

Proti, jums atvaļinājumu piešķir par periodu 01.02.2020.–31.01.2021., nevis par kalendāra gadu, kas sākas 1. janvārī un beidzas 31. decembrī.

Saskaņā ar Darba likuma 149. pantu par vienu darba gadu jebkuram darbiniekam pienākas četru kalendāra nedēļu ilgs atvaļinājums, kura laikā darba devējs apmaksā dienas, kad būtu bijis jāstrādā, bet neapmaksā brīvdienas. Kopējais atvaļinājuma dienu skaits viena darba gada laikā visiem ir vienāds neatkarīgi no tā, kad sākas katra individuālais darba gads.