Lasīšanai: 1 minūte

Mantojums un otra laulātā piekrišana

J
jautā:
12. martā, 2021
Vladlens

Labdien! Mana māte pēc savas mātes nāves dabūja mantojumā zemes gabalu ar māju un šķūni. Mantojuma dokumenti sagatavoti 1973. gadā (dokumenti ir “uz rokas”, viss ir pierādāms). Mana māte apprecējas 1975. gadā un līdz šim brīdim ir laulībā ar tēvu. Vai mana māte var pārdot vai pārrakstīt nekustamo īpašumu bez tēva piekrišanas (bez viņa paraksta)? Zemes gabals ir pamests un aizaudzis, māja ir avārijas stāvoklī, un tajā neviens nedzīvo jau gadus desmit.

A
atbild:
19. aprīlī, 2021
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Vitālijs Bogdāns, zvērināts notārs

Manta, ko viens laulātais ieguvis pirms laulības vai laulības laikā bez atlīdzības, piemēram, mantojis, kā tas noticis jūsu gadījumā, ir laulātā atsevišķa manta, un rīcībai ar to nav nepieciešama otra laulātā piekrišana. Tomēr es aicinu jūs konsultēties ar jebkuru zvērinātu notāru, ņemot līdzi visus savā rīcībā esošos dokumentus.