Lasīšanai: 1 minūte

Vienreizējais valsts atbalsts par bērnu pienākas tikai ārkārtējās situācijas periodā

J
jautā:
11. martā, 2021
Kristīne

Šobrīd esmu gaidībās, noliktais dzemdību termiņš ir 25.03. Maternitātes pirmā DNL ir līdz 25.03. Un no 26.03. pienākas pēcdzemdzemdību DNL (maternitātes pabalsts). Ja mazulis piedzims, piemēram, 7. aprīlī (pēc ārkārtējas situācijas beigām), vai manam gaidāmajam bērniņam pienāksies šī naudiņa?

A
atbild:
17. martā, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Anita Jakseboga, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Ja mazulis piedzims pēc ārkārtējās situācijas beigām, tad tiesību uz vienreizējo 500 eiro pabalstu nebūs. Ja ārkārtējā situācija tiks pagarināta, tad, iespējams, būs citādi, bet pašreiz spēkā esošie normatīvie akti paredz 500 eiro piešķiršanu, ja mazulis piedzimst līdz 2021. gada 6. aprīlim.