Lasīšanai: 1 minūte

Invaliditātes pensijas apmērs ir atkarīgs no invaliditātes grupas

J
jautā:
04. martā, 2021
Sandra

Labdien! Vai pēc Aroda un radiācijas medicīnas centra ārstu komisijas arodslimībās 17.02.2021. atzinuma Nr. 576 par arodslimību (abpusēja karpālā kanāla sindroms, kakla daļas spondiloze, u. tml) 2021. gada martā konstatētā problēma (kreisā ceļa mediālā meniska plīsums) var ietekmēt VDEĀK atzinumu par arodslimību un invaliditātes pensijas apmēru?

A
atbild:
29. martā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Kārtību, kādā tiek noteikta arodslimības diagnoze, regulē Ministru kabineta 2006. gada noteikumi Nr. 908 “Arodslimību izmeklēšanas un uzskaites kārtība”.

Lēmumu par arodslimības diagnozi pieņem Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Aroda un radiācijas medicīnas centra ārstu komisija arodslimībās.

Invaliditātes pensijas apmērs ir atkarīgs no cilvēkam noteiktās invaliditātes grupas.

Par to, vai ar jauno veselības problēmu jāvēršas Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā, jālemj ģimenes ārstam, kura nosūtījums uz VDEĀVK ekspertīzi ir nepieciešams.