Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Cik pacientu var aprūpēt viens sanitārs

J
jautā:
03. martā, 2021
Olga

Labdien! Izlasīju jautājumu par pacientu skaitu uz vienu medmāsu, man ir līdzīgs jautājums: cik pacientu var būt uz vienu sanitāru? Lūgums salīdzināt ar personāla noslogojumu citās ES valstīs.

A
atbild:
20. maijā, 2021
Laura Studente
LV portālam

Latvijas Māsu asociācija skaidro: “Normatīvajos aktos nav noteikts, cik pacientu aprūpē viens sanitārs dežūras laikā, līdzīgi kā tas ir ar māsām. Sanitāra aprūpējamo pacientu daudzums būtu jānosaka, ņemot vērā pacienta atbilstību noteiktai klasei, kas savukārt norādītu sanitāra patērēto laiku konkrēta pacienta aprūpei.

Sanitāra aprūpējamo pacientu skaitu veselības aprūpes vai sociālās aprūpes iestādes var noteikt iekšējos normatīvajos aktos.”

Jānorāda, ka LV portāls nesniedz atbildes par normatīvo aktu regulējumu citās valstīs.