Lasīšanai: 1 minūte

Amatpersonas tiesības veikt finanšu investīcijas

J
jautā:
12. februārī, 2021
Pēteris

Labdien! Vai valsts amatpersonai ir atļauts investēt savus privātos naudas līdzekļus, pērkot ārzemju uzņēmumu (piem., ASV) emitētās akcijas? Varbūt ir kādi ierobežojumi? Vēlētos to darīt kā privāts investors, izmantojot savas bankas piedāvātos ieguldīšanas pakalpojumus. Jau iepriekš paldies!

A
atbild:
18. martā, 2021

Likums “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” (IKNL) neliedz amatpersonām gūt ienākumus no kapitāla daļām un akcijām, kā arī jebkāda cita veida vērtspapīriem komercsabiedrībās, izņemot gadījumos, ja komercsabiedrības reģistrētas beznodokļu vai zemu nodokļu valstīs un teritorijās. Šādu ierobežojumu paredz IKNL 9. panta trešā daļa.

Papildus jānorāda, ka IKNL 10. pants, ņemot vērā valsts amatpersonas amatu, nosaka ierobežojumus būt tādas komercsabiedrības dalībniekam un akcionāram, kas saņem publisko iepirkumu, partnerības iepirkumu, sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu vai koncesiju, valsts finanšu līdzekļus vai valsts garantētus kredītus.