Bērna kopšanas atvaļinājuma izmantošana

J
jautā:
06. janvārī, 2021
Oksana

Labdien! Gribēju precizēt. Vai ir atļauts, lai viens vecāks (mūsu gadījumā tēvs) paņemtu bērna kopšanas atvaļinājumu (uz 1 gadu) un sadalītu šo laiku uz divām pusēm: 6 mēn. nestrādā un saņem pilno vecāku pabalstu, 6 mēn. strādā un saņem tikai daļu no vecāku pabalsta (+ alga)? Paldies!

A
atbild:
19. janvārī, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Solvita Sukure, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Bērna kopšanas atvaļinājumu piešķir uz laiku, kas nav ilgāks par pusotru gadu, līdz dienai, kad bērns sasniedz astoņu gadu vecumu, un šo atvaļinājumu pēc darbinieka pieprasījuma piešķir uz pilnu laiku vai pa daļām.

Ja ir piešķirts 6 mēnešus ilgs bērna kopšanas atvaļinājums, tad šajā laikā bērna tēvs saņem vecāku pabalstu piešķirtajā apmērā. Savukārt, ja bērna tēvs strādā, tas nozīmē, ka viņš neatrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un par šo laiku saņem 30% no piešķirtā vecāku pabalsta un darba devēja izmaksāto algu.