TĒMA: Veselība

Īrijā izsniegta darbnespējas lapa

J
jautā:
06. janvārī, 2021
IVARS

Es atbraucu ārstēties no Īrijas uz Latviju. Sākumā man uz trijiem mēnešiem bija Īrijas slimības lapa. To apmaksāja Īrija. Tad lapa beidzās, mans veselības stāvoklis ir slikts. Nopietnas sirdskaites, ceļgali jāoperē. Tas viss ievelkas. Tagad no Īrijas nesaņemu neko, jo ir E116 forma. Vai man ir jāgaida, kamēr izveseļojos, vai šo formu var slēgt un atkal atvērt? Ar pašreizējo formu nesaņemu nekādus slimības pabalstus. Īrijā oficiāli nostrādāti 16 gadi.

A
atbild:
07. maijā, 2021
Laura Studente
LV portālam

Ja persona ir sociāli apdrošināta citā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī, tad pabalsti var tikt pieprasīti ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras starpniecību.

Lai pieprasītu citas ES dalībvalsts pabalstu, personai VSAA ir jāiesniedz šādi dokumenti:

VSAA Starptautisko pakalpojumu nodaļa izskata saņemtos dokumentus un sagatavo formu E115 “Naudas pabalstu pieprasījums sakarā ar darbnespēju”. Kopā ar klienta iesniegtajiem dokumentiem tā tiek nosūtīta ES/EEZ dalībvalsts kompetentajai iestādei.

Vairāk informācijas šeit.