Lasīšanai: 1 minūte

Darījuma summas pieraksts

J
jautā:
03. decembrī, 2020
Vera

Labdien! Kur tiek noteikta prasība rakstīt summas arī vārdiem?
Piemēram, darba līgums: amatalga 1000,00 EUR. Vai nepieciešams norādīt summu arī ar vārdiem? Paldies!

A
atbild:
28. decembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darījumu dokumentos, tostarp dažādos līgumos, kas satur informāciju par noslēgto darījuma apmēru, ir pieņemts norādīt darījuma summu skaitliski, kā arī vārdiski, lai izslēgtu kļūdīšanos. Turklāt parasti, ja dokumentos minēto summu vai skaitļu vārdiskā izteiksme atšķiras no to skaitliskās izteiksmes, par patiesu uzskatāma vārdiski noteiktā summa.

Tādējādi arī darba līgumā nolīgtā darba samaksa ir norādāma gan skaitliskā formā, gan vārdiski. Latviešu valodā atbilstoši gramatikas normām pastāv trīs darījuma summas pieraksta veidi:

1) 1000,00 EUR (viens tūkstotis eiro);
2) 1000 (viens tūkstotis) eiro;
3) 1000 € (viens tūkstotis eiro).