Vai uz noteiktu laiku nolīgta darbinieka slimības laikā var izbeigties darba līgums

J
jautā:
11. novembrī, 2020
Valentīna

Labdien! Esmu darba attiecībās. Man ir 3. grupas invaliditāte, kā arī esmu asistente savam dēlam (1. grupas invalīdam). Līgums ir noformēts kā uzņēmuma līgums, no aprēķinātās atlīdzības grāmatvedība ietur nodokļus likumā paredzētajā kārtībā. Man no 06.11.2020. ir slimības lapa un nepieciešama ilgstoša ārstēšanās, taču pamatdarba līgums ir noslēgts uz noteiktu laiku. Pagaidām tas ir pagarināts līdz 19.12.2020. Vai darba devējs var mani atlaist no darba, un cik ilgi man tiks apmaksāta darbnespējas lapa? Saslimšana ir saistīta ar manas grupas slimību, kura saasinājās darbā.

A
atbild:
24. novembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Uz noteiktu laiku noslēgts darba līgums izbeidzas līgumā norādītajā termiņā vai iestājoties apstākļiem, kas izbeidz šo darba līgumu, piemēram, atgriežas darbā saslimušais darbinieks, kas tika aizvietots, vai tiek pabeigts nolīgtais darbs. Parasti darba devējs, tuvojoties līguma termiņa tecējuma beigām, darbinieku informē par savu lēmumu darba attiecības turpināt (ja tas ir iespējams) vai izbeigt. Ja uz noteiktu laiku nolīgts darbinieks ir saslimis un viņa slimības laikā terminētajam darba līgumam iestājas beigu termiņš, un darba devējs nav izteicis priekšlikumu šo līgumu pagarināt, tad darba attiecības būs izbeigtas. To nosaka Darba likuma 45. pants. Apstāklim, ka esat invalīde, šajā gadījumā nav izšķirīgas nozīmes. Darbnespējas lapa B pēc darba attiecību izbeigšanas tiek izmaksāta 30 dienu periodā. To nosaka likuma “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu” 13. panta ceturtā daļa.