TĒMA: Mājoklis

Kam jāatbild par gāzes parādu

J
jautā:
09. novembrī, 2020
Edgars

Sveiki! Esmu dzīvokļa īpašnieks. Dzīvoklis ar oficiālu līgumu un reģistrēšanos VID tika iznomāts juridiskai personai. Komunālo pakalpojumu līgumi netika pārslēgti, taču persona maksājumus veica pa tiešo uz pakalpojumu sniedzēju kontiem, nevis uz manu kontu. Tajā skaitā izlīdzinātā maksājuma daļu ar gāzi. Pagāja gads, un notika izlīdzinātā gāzes patēriņa pārrēķins, kura rezultātā izveidojās parāds vairāku simtu eiro apmērā. Juridiskā persona atsakās izprast aprēķinu kārtību, parādu sauc par absurdu un parādu apmaksāt atsakās. Šobrīd nomas līgums jau ir pārtraukts. Es, īpašnieks, parādu apmaksāt nesteidzos un gaidīju, kas notiks. Uzņēmums, kuram esmu parādā, atsūtīja SMS ar lūgumu apmaksāt parādu un draudiem pretējā gadījumā nodot parādu tā piedzinējiem. Reaģējot uz to, epastā aprakstīju uzņēmumam situāciju. Uzņēmuma nostāja ir – parāds tiek prasīts no līgumslēdzēja. Jautājums: kādas ir manas kā īpašnieka – fiziskas personas – tiesības šādā situācijā, kad viena juridiska persona man prasa atdot parādu, kuru man neatdod otra juridiska persona, un es to visu varu pierādīt? Lieki piebilst, ka tiesa kā opcija tika izskatīta, bet atmesta ātri kā neefektīvs un nesamērīgs (pāris simt eiro dēļ) risinājums.

A
atbild:
13. novembrī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 10. pants noteic, ka viens no dzīvokļa īpašnieka pienākumiem ir norēķināties par saņemtajiem pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu (piemēram, apkure, aukstais ūdens, kanalizācija, sadzīves atkritumu izvešana). Tātad parādsaistības ir attiecināmas uz īpašnieku.