Labvakar! Vēršos pie jums ar šādu problēmu. Ceru, ka varēsiet man kaut kā palīdzēt. Pirms pieciem gadiem paliku stāvoklī. Tajā laikā ar bērna tēvu vairs nebijām kopā, bet turpinājām tikties un sanāca, kā sanāca. Protams, to uzzināja bērna tēva māte un priecīga par to nebija. Tad pēc pāris dienām viņa ieradās un, mani iebiedējot ar to, ka sabojās man dzīvi, lika man uzrakstīt lapu, kurā atsakos viņas dēlu ierakstīt dzimšanas apliecībā un pieprasīt no viņa uzturlīdzekļus. Protams, es šo lapu parakstīju ar visiem saviem datiem. Tālāk dzirdēju tikai to, ka viņi taisās braukt pie notāra un šo lapu apstiprināt. Vai tā vispār var? Apstiprināt kaut ko pie notāra, ja pati neesmu bijusi tur klāt? Un ko darīt šādā situācijā? Vai vispār šai lapai ir kāds juridisks spēks? Jo tagad vēlos iesniegt prasību tiesā par uzturlīdzekļiem. Kā rīkoties? Paldies jau iepriekš.
Zvērināta notāra pamatfunkcija ir apliecināt to, ka konkrēta rīcībspējīga un tiesībspējīga persona ir ieradusies un parakstījusi dokumentu. Līdz ar to bez pašas personas, kas paraksta dokumentu, paraksta apliecinājums nav iespējams. Pat ja šāds dokuments pastāv, to var apstrīdēt.
Prasību par uzturlīdzekļu piedziņu tiesā iespējams sniegt vienīgi tad, ja dzimšanas apliecībā ir ierakstīts bērna tēvs. Ja šāda ieraksta nav, jums būs jāceļ prasība par paternitātes noteikšanu un uzturlīdzekļu piedziņu. T. i., vispirms jāpierāda tiesai, ka konkrētā persona ir bērna tēvs, lai tiesa varētu lemt jautājumu par uzturlīdzekļu piedziņu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!