Par izmaiņām saistību dzēšanas plānā

J
jautā:
16. oktobrī, 2020
Ina

Labdien! Sastādot saistību dzēšanas plānu, sākotnēji bija paredzēti lielāki ienākumi, nekā tika reāli saņemts. Savas nezināšanas dēļ vairākus mēnešus turpināju kreditoriem maksāt tiesā apstiprināto 1/3 daļu no algas, kaut faktiski saņēmu mazāk un līdz ar to arī 1/3 no algas būtu jāmaksā mazāk. Runa nav par minimālo algu, bet lielāku. Šobrīd tuvojas saistību dzēšanas plāna pēdējie mēneši. Vai es varu pēdējā mēnesī kreditoriem samaksāt mazāk par to starpību, ko sākotnēji esmu pārmaksājusi?

A
atbild:
16. novembrī, 2020
Marika Mure
juriste

Maksātnespējas likums paredz iespēju mainīt saistību dzēšanas plānu, ja mainās parādnieka ienākumi. Jūsu gadījumā būtu svarīgi un lietderīgi sazināties ar maksātnespējas administratoru, lai vienotos par saistību dzēšanas plāna izmaiņām. Patvarīgi, bez administratora informēšanas nekādas izmaiņas veikt nebūtu ieteicams, lai nākotnē izvairītos no iespējamiem sarežģījumiem. Detalizētāku informāciju par saistību dzēšanas plāna niansēm varat iegūt šeit.