Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja dzīvokļa īpašniekam samazina apsaimniekošanas maksu

J
jautā:
12. oktobrī, 2020
Juta

Labdien! Mēs paši (dzīvokļu īpašnieki) apsaimniekojam savu nelielo daudzdzīvokļu māju. Vai dzīvokļu īpašniekiem, kuri veic mājai svarīgus uzdevumus, piemēram, nopļauj zāli, uzkopj kāpņu telpu u.c., var piemērot samazinātu apsaimniekošanas maksu? Un, ja var, kā to noformēt?

A
atbild:
21. oktobrī, 2020

Tā kā jautājumā nav sniegta informācija par to, vai dzīvokļu īpašuma apsaimniekošanai ir nodibināta biedrība vai apsaimniekošana tiek veikta, pamatojoties uz dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, varam sniegt vispārīgu atbildi par nodokļu jautājumiem. Vispārējā gadījumā fiziskās personas atbrīvojums no apsaimniekošanas maksas veido personai ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamu ienākumu. Nodoklis no aprēķinātajām atlaižu summām jāaprēķina un jāmaksā budžetā atlaides saņēmējam, iesniedzot VID gada ienākumu deklarāciju.