Kā klasificējama bāra darbība

J
jautā:
10. oktobrī, 2020
Boriss

Labdien! Man pieder bārs, kurā pārsvarā tiek tirgots alkohols patērēšanai uz vietas, bet tiek pasniegtas arī uzkodas. Vai es varu sevi pieskaitīt pie sabiedriskās ēdināšanas vai izklaides vietas?

A
atbild:
14. oktobrī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Pēc NACE saimnieciskās darbību statistiskās klasifikācijas, ar kuru ir iespējams iepazīties šeit, jūsu saimnieciskā darbība ir bāru darbība (klasifikators 56.30) un tā ietilpst ēdināšanas pakalpojumos (56 klasifikators).

Šī klase ietver dzērienu sagatavošanu un pasniegšanu tūlītējai lietošanai uz vietas. Šajā klasē ietilpst:

  • bāri;
  • krogi;
  • kokteiļbāri;
  • diskotēkas (kurās galvenā ir dzērienu servēšana);
  • alus zāles;
  • kafetērijas;
  • augļu sulu bāri;
  • pārvietojami dzērienu tirdzniecības automāti.

Šajā klasē neietilpst:

  • iepakotu/gatavu dzērienu tālākpārdošana, sk. 47. nodaļu;
  • dzērienu mazumtirdzniecība, izmantojot tirdzniecības automātus, sk. klasi 47.99;
  • tādu diskotēku un deju klubu darbība, kuros nepasniedz dzērienus, sk. klasi 93.29.

NACE 2. redakcijas klasifikācija ir izstrādāta un apstiprināta ar 2006. gada 20. decembra Eiropas parlamenta un Padomes regulu (EK) Nr. 1893/2006, ar ko izveido NACE 2. redakcijas saimniecisko darbību statistisko klasifikāciju, kā arī groza Padomes Regulu (EEK) Nr. 3037/90 un dažas EK regulas par īpašām statistikas jomām, liecina informācija Latvijas Bankas mājaslapā