Labdien! Vai KL 260p. 3d. un 262p. 2d. izmaiņas atieksies arī uz ieslodzītajiem.
Krimināllikuma (KL) 260.panta trešajā daļā grozījumi nav paredzēti, bet 262.panta otrās daļas sankcija izteikta šādā redakcijā: "Soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas."
KL Pārejas noteikumi vispārīgi nosaka: uz jau notiesātajām personām jaunā sodu politika netiek attiecināta. Grozījumi pilnā mērā attiecināmi tikai uz tām personām, kas izdarīs nodarījumus pēc 2013.gada 1.aprīļa, kā arī personām, kas vēl līdz minētajam datumam nebūs notiesātas.
Taču ir paredzēta ierobežota labvēlības principa īstenošana attiecībā uz jau notiesātajām personām. Piemēram, notiesātajiem brīvības atņemšanas soda apmērs tiks samazināts līdz jaunajam maksimālajam soda apmēram, ja piemērotais brīvības atņemšanas sods ir lielāks par jauno maksimālo soda apmēru.
Soda izpildes iestādēm mēneša laikā no KL grozījumu spēkā stāšanās dienas jāiesniedz tiesai iesniegums par personas atbrīvošanu no soda izciešanas vai par sprieduma grozīšanu.
Iesniegumu tiesnesis izskata rakstveida procesā: par naudas sodu - mēneša laikā, bet par pārējiem sodu veidiem – triju mēnešu laikā. Iesniegumu izskata tās tiesas tiesnesis, kura taisījusi pēdējo nolēmumu pirmajā instancē vai kuras darbības teritorijā esošās prokuratūras iestādes prokurors sastādījis prokurora priekšrakstu par sodu.
Tātad ieslodzījuma vietas administrācija izvērtēs, vai likuma grozījumi attiecas uz notiesātā lietu, un ja tā, tad nosūtīs tiesai iesniegumu par iepriekšējā sprieduma mainīšanu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!