Ar roku rakstīts testaments – vai pietiekami?

J
jautā:
16. septembrī, 2020
Astra

Labdien! Krustmāte ir uzrakstījusi ar roku testamentu, kurā novēl savu dzīvokli krustmeitai. Vai šis testaments būtu jāapstiprina pie notāra, vai arī ar to pietiks, lai krustmeita pierādītu savas tiesības uz dzīvokli?

A
atbild:
29. oktobrī, 2020
Signe Laizāne
LV portāls

Kā norāda Latvijas Zvērinātu notāru padome (LZNP), testatoriem atbilstoši Civillikuma regulējumam privāts testaments taisāms rakstiski, mantojuma atstājējam pašrocīgi visu testamentu uzrakstot un parakstot.

Lai privāts testaments būtu spēkā, jābūt pārliecībai, ka to taisījis mantojuma atstājējs un ka tas izteic pareizi viņa pēdējo gribu.

Līdz ar to – pašas krustmātes ar roku rakstīts un parakstīts testaments būs korekts un derīgs, taču, lai noskaidrotu pārējo mantotāju tiesības un iespējas (testamenti pēc savas formas ir vai nu publiski, vai privāti; publiskos testamentus taisa pie notāra vai bāriņtiesā), būtu vēlams vērsties pie notāra pēc konsultācijas.

Tas iespējams gan klātienē, gan attālināti.