Fiziskās personas maksātnespējas process

J
jautā:
15. septembrī, 2020
Laura

Labdien! Nespēju atrast atbildi likumos pati, tādēļ ceru uz jūsu palīdzību. Šodien tiesā tika iesniegti dokumenti, pieteikums un saistību atmaksas plāns bankrota lietā pēc administratora pieprasījuma, jo no administratora puses jau tika iesniegts tiesā mans atmaksas plāns. Līdz šim bija vairāk vai mazāk skaidri termiņi procesam (kad un kur jāiesniedz dokumenti, kas jādara), bet šobrīd nesaprotu, cik ilgā laikā tas viss notiek. Vai man ir jāgaida tiesas apstiprinājums atmaksas plānam? Cik ilgi pēc likuma tas ir? Un vai atmaksas plāns man ir jāsāk realizēt, sākot ar šodienu, kad tiesā ir iesniegts atmaksas plāns? Vai man mēneša ietvaros kaut kā jāreaģē uz turpmāko? Kad ir jāsāk veikt pirmais maksājums? Vai administrators man paziņo par šo procesu virzību un turpmāko norisi, vai arī man pašai jāmeklē informācija par to, no kura datuma jāsāk maksāt atmaksas plāna maksājumi? Paldies!

A
atbild:
24. septembrī, 2020

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 363.58 pantu pēc fiziskās personas maksātnespējas procesa pasludināšanas tiesa, pamatojoties uz attiecīgu pieteikumu, lemj par 4) fiziskās personas saistību dzēšanas plāna un tā grozījumu apstiprināšanu. Tas nozīmē: ja pēc bankrota procedūras pabeigšanas tiesā ir iensiedzmas fiziskās personas saistību dzēšanas plāns, ko tiesa apstiprina uz jūsu pieteikuma pamata (Maksātnespējas likuma 157. panta izpratnē).

Civilprocesa likums nenosaka precīzus termiņus, kādā tiesai jāapstiprina saistību dzēšanas plāns.

Saistību dzēšanas plāna apstiprināšana tiesā notiek sakaņā ar Civiprocesa likuma 363.31  panta kārtību.

Fiziskās personas saistību dzēšanas plānu jūs uzsākat realizēt uzreiz pēc tam, kad tiesa to būs apstiprinājusi.

Par procesa norisi jūs patstāvīgi varat iegūt informāciju tiesu portālā www.manas.tiesas.lv.