Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Vai nomas līgumu var reģistrēt zemesgrāmatā

J
jautā:
09. septembrī, 2020
Elga Upeniece-Švarca

Labdien! Vai man ir tiesības nomas līgumu ierakstīt (reģistrēt) zemesgrāmatā? 70. gados esmu pati uzcēlusi garāžu, zemi zem garāžas dome neļauj ne privatizēt, ne nopirkt. Tagad Ventspils NĪ slēdz nomas līgumu par manis uzcelto garāžu un izmantošanu. Tādēļ arī tāds jautājums.

A
atbild:
15. septembrī, 2020
Tiesu administrācija
Māris Kumerdanks, Informācijas sistēmu un tehnoloģiju departamenta Informācijas sistēmu attīstības nodaļas vadītāja p. i.

Jebkuras tiesības zemesgrāmatā var ierakstīt tikai par zemesgrāmatā ierakstītiem īpašumiem. No jautājuma nav skaidri saprotams, vai nekustamais īpašums ir ierakstīts zemesgrāmatā uz personas vārda.