Lasīšanai: 1 minūte

Kāda izglītība nepieciešama sporta skolotājam

J
jautā:
18. augustā, 2020
Edgars

Labdien! Vēlos noskaidrot, vai varu strādāt par sporta skolotāju skolā ar 1. līmeņa augstāko izglītību pēc Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas. Varbūt ir kādas izmaiņas likumā un ir iespēja strādāt pēc kādu kursu pabeigšanas?

A
atbild:
09. septembrī, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Par vispārējās izglītības pedagogu ir tiesīga strādāt persona ar augstāko pedagoģisko izglītību un atbilstošu mācību priekšmeta skolotāja kvalifikāciju. Ja, iegūstot 1. līmeņa augstāko izglītību, ir saņemta sporta pedagoga/trenera kvalifikācija, tad personai ir tiesības strādāt par sporta skolotāju.

Plašāka informācija par pedagogiem nepieciešamo izglītību atrodama Ministru kabineta 11.09.2018. noteikumos Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”.