E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 20952
Lasīšanai: 2 minūtes

Vai var saņemt bezdarbnieka pabalstu

J
jautā:
18. augustā, 2020
Inna

Labdien! Vai es, būdama uz slimības lapas (bet jau atbrīvota no darba), kura netiek apmaksāta, varu saņemt bezdarbnieka pabalstu? Paldies!

A
atbild:
20. augustā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu ir tad, ja:

  • piešķirts bezdarbnieka statuss;
  • kopējais apdrošināšanas (darba) stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • ir veiktas vai bija jāveic obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam Latvijas Republikā ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Ja cilvēks kļūst par bezdarbnieku pēc darba attiecību izbeigšanas uz paša uzteikuma pamata, tad bezdarbnieka pabalstu viņam piešķir no pieprasījuma iesniegšanas dienas, bet ne agrāk kā divus mēnešus pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas. Tas noteikts likuma “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” 13. pantā.

Vienlaikus saņemt slimības pabalstu un bezdarbnieka pabalstu nevar. Taču, ja slimības pabalstu vairs nesaņemat, varēsiet saņemt bezdarbnieka pabalstu, ja būs izpildīti tam nepieciešamie nosacījumi.

Ja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ir piešķirts bezdarbnieka statuss, ir jāpilda Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likuma 14. pantā paredzētie pienākumi, tostarp individuālajā darba meklēšanas plānā noteiktajā dienā jāierodas NVA filiālē. Likumā kā neierašanās attaisnojošs iemesls ir minēta darbnespēja. NVA jāpaziņo par pārejošas darbnespējas laiku, ja tas ir bijis ilgāks par 10 dienām.

Neierodoties aģentūrā un neinformējot nodarbinātības aģentu par objektīviem apstākļiem, kuru dēļ nevarat ierasties, var zaudēt bezdarbnieka statusu, bet tas ir viens no kritērijiem, lai būtu tiesības uz bezdarbnieka pabalstu. Bezdarbnieka statusa nosacījumi savā individuālajā situācijā jums būs jānoskaidro pie sava nodarbinātības aģenta NVA.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU