Lasīšanai: 1 minūte

Slimības lapas apmaksa pēc darba attiecību izbeigšanas

J
jautā:
18. augustā, 2020
Dāvis

Atrodos slimnīcā no jūlija vidus: lai gan vēl skaitījos darba attiecībās, tās ar 1. augustu beidzās, jo papīri bija parakstīti. Tagad kāds laiks vajadzīgs rehabilitācijai. Vai man ir iespēja, kaut vai noformējot bezdarbnieka statusu, iegūt slimības lapu? Iepriekšējos gados godīgi strādāju, maksāju nodokļus.

A
atbild:
25. augustā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Slimības lapa B tiek apmaksāta 30 dienu periodā pēc darba attiecību izbeigšanas, ja cilvēks saslimis vēl darba attiecību laikā. Lai slimības pabalstu pieprasītu, slimības lapai ir jābūt noslēgtai. Jāvēršas deklarētās dzīvesvietas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) nodaļā, portālā latvija.lv jāiesniedz e-iesniegums VSAA pakalpojumiem vai iesniegums jānosūta pa pastu uz deklarētās dzīvesvietas VSAA.

Vairāk informācijas par Slimības lapas B jautājumiem – skaidrojumā “Kas jāzina par slimības lapu B”.