TĒMA: Mājoklis

Kur jāpiesakās granta programmai “Balsts”

J
jautā:
13. jūlijā, 2020
Dace

Labdien! Kur jāvēršas vai jāpiesakās valsts programmai "Balsts" mājokļa iegādei?

A
atbild:
16. jūlijā, 2020
Inese Helmane
LV portāls
AS "Attīstības finanšu institūcija Altum"
Sandra Eglīte, sabiedrisko attiecību speciāliste

Grozījumi 2018.  gada 20. februāra noteikumos Nr. 95 “Noteikumi par valsts palīdzību dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai”, kas stājas spēkā 1. jūlijā, nosaka jaunas atbalsta programmas “Balsts” uzsākšanu, kas ļaus saņemt neatmaksājamu valsts subsīdiju jeb grantu mājokļa iegādei vai būvniecībai ģimenēm, kurās aug trīs un vairāk bērnu.

Minēto palīdzību sniedz un administrē akciju sabiedrība "Attīstības finanšu institūcija"Altum””, izsniedzot atbalsta programmas “Balsts” subsīdiju saskaņā ar šo noteikumu 6.5. punktu.

Lai pieteiktos programmai, vispirms jāiet uz banku pieteikties aizdevumam. Banka vērtēs pieteikumu un kopā ar klientu lems, vai nepieciešams piesaistīt garantiju un/vai “Balsts” subsīdiju. Subsīdija nav saņemama atsevišķi, to piešķir tikai kopā ar bankas aizdevumu.

Vairāk par programmu “Altum” mājaslapā šeit.